Su Arıtma Cihazında Bulunan Filtreleri Nelerdir ?

Su Arıtma Cihazında Bulunan Filtreleri Nelerdir ?

Merhaba reverse osmosis su arıtma okurlarımız. Bugün sizler için su arıtma cihazında hangi filtreler bulunur,görevleri ve kullanım amaçları nelerdir,ömürleri nelerdir,suda ki hangi zararlı bakterileri ve maddeleri yok ederler bundan bahsetmeye çalışacağız.Eğer ki evinizde bir su arıtma cihazı var ise bu su arıtma cihazı en az 5 filtreli olması gerekmektedir.5 filtreden daha az bir filtre sistemi var ise kesinlikle o cihaza su arıtma cihazı diyemeyiz.Son günlerde televizyonda çok fazla reklam bulunmaktadır.Tek filtre ile su arıtma cihazı yapıldığını iddaa eden firmalar bulunmaktadır.Sakın bunlara kanmayınız dünya üzerinde o reklamlarda dönen bir su arıtma cihazı kesinlikle bulunmaz ve kullanılmaz.Aşağıda sizler için o ürünü de paylaşayım resim olarak göstereyim.

Su Arıtma Cihazında Bulunan Filtreleri Nelerdir ?

Resimde gördüğünüz bu ve bunun gibi cihazlar kesinlikle belirttiğimiz gibi su arıtma cihazı değildir.Su arıtma cihazlarında arıtma görevini yapan filtre reverse osmosis sistemini gerçekleştiren filtre membran filtredir.Diğer filtreler ise korumak amacıyla kullanılan ve suya daha fazla mineral katması amacıyla kullanılan filtrelerdir.Yukarıda ki resimde ki üründe sadece bir filtre bulunmakta oda genellikle ya karbon filtre yada sediment filtredir.Tek başına çok fazla bir işlevi yoktur.Sadece sediment filtre alabilirse suyun içinde bulunan tortu pası alır diğer ise karbon filtre suyun içinde bulunan kireci alır ama buda tek başına işlemi yoktur.Asıl su arıtma cihazlarında olması gereken filtreleri sizlere tek tek anlatalım şimdi.

1 veya 5 Mikron Sediment Filtre: Su arıtma cihazlarının ilk giriş filtresidir.Suyun içerisinde bulunan tortu,pas,çamur ve katı metallerin alınmasına yardımcı olmaktadır.Bu filtre daha çok membranı korumak amacıyla kullanılmaktadır.Kullanım ömrü kalitesine göre değişmektedir.Kaliteli bir sediment filtre en az 6 ile 9 ay arasında kullanılmaktadır.Kalitesiz bir sediment filtre alırsanız membran filtreye zarar verirsiniz ve membran filtrenin ömrü kısalır.

Sediment Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Block Karbon Filtre: Su arıtma cihazlarının ikinci filtresidir.Suyun içerisinde bulunan kireci kendi bünyesinde absorte ederek membrana gitmesini engellemektedir.Her zaman kaliteli bir block karbon kullanmanızı tavsiye ederiz.Eğer su arıtma cihazından aldığınız su ile çay demliyorsanız ve kireçlenme başladı ise bu filtreden kaynaklanmaktadır.Bu filtrenin kalitelisi en az 6 ile 9 ay arasında kullanılmaktadır.Kalitesiz bir block karbon ise hemen anlaşılır ve kireç yapmaya başlar.Membran filtreye kireci gönderirse membranın tıkanmasına sebep olmaktadır.

Block Karbon Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Gac Karbon Filtre: Su arıtma cihazlarının üçüncü filtresidir.Suyun içerisinde bulunan kireç ve özellikle belediyenin suya katmış olduğu kloru yok eder.Aynı şekilde membran filtreyi korumak için kullanılmaktadır. Bu filtrenin kalitelisi en az 6 ile 9 ay arasında kullanılmaktadır.Kalitesiz bir gac karbon filtre ise membrana klor göndereceği için membranı çok fazla zorlar ve ömrünü kısaltır.

Gac Karbon Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Membran Filtre: Membran filtre cihazın dördüncü filtresidir ve cihazın en önemli filtresi olup beynidir diyebiliriz.Mikron aralığı çok düşük olduğu için suyun içinde bulunan bakterileri ve kimyasalları yok etmektedir.Ayrıca biraz önce ki filtrelerin görevlerini de tam olarak yapabilmektedir.Bu filtre olmadan su arıtma cihazı olmaz.Reverse osmosis sistemin başlangıcıdır diyebiliriz.En önemlisi ise bu filtreyi kesinlikle kaliteli olanı alın.Kaliteli bir membran filtrenin ömrü en az 24 aydır.Eğer ki kalitesiz bir membran alırsanız bırakın kullanmayın derim.Arıtma işlemini yapmaz.Yapmadığı içinde sağlıksız bir su içmiş olursunuz.

Membran Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Son Post Karbon (Tatlandırıcı) Filtre: Su arıtma cihazlarının beşinci ve son filtresidir.Son filtre derken ekstra filtre takılır ama fabrikadan su arıtma cihazları 5 aşamalı olarak gelmektedir.Bu yüzden son filtre denilmektedir.Bu filtrenin içerisinde Hindistan cevizinin kabuğunun tozları bulunmaktadır.Suya tat vermek amacıyla kullanılmaktadır.Bu filtrenin kullanım ömrü kaliteli olanı tabiki de en az 12 ile 14 ay arasındadır.Kalitesiz olanın doluluk oranı düşük olacağı için kullanım ömrü çok azdır.

Son Post Karbon (Tatlandırıcı) Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Yukarıda bahsettiğimiz 5 filtre her cihazda olması gereken filtrelerdir.Bir su arıtma cihazında bu filtreler yoksa ona su arıtma cihazı kesinlikle demeyin.Sizler için bazı özellikleri aşağıda sıralamak isteriz.

  • Filtre alırken sakın ola ucuz filtreleri almayın. “Ucuz etin yahnisi yavan olur” derler.
  • Filtre alırken doluluk oranlarına dikkat edin.İçi boş filtrelerden uzak durunuz.
  • Filtre alırken Amerikan malı olmasına dikkat ediniz.Çin malı filtrelerden uzak durunuz.
  • Su arıtma cihazı alırken en az 5 filtreli olsun ve o şekilde talep ediniz.

Şimdi gelelim su arıtma cihazlarında ekstra olarak takılabilecek olan filtreleri anlatmaya.Bu filtreler kesinlikle fuzuli olarak düşünmeyin bazıları olmazsa olmaz filtrelerdir.Kullandıkça sizde anlarsınız zaten.

Mineral Filtre: Mineral filtre su arıtma cihazından çıkan suyun içerisine ekstra mineral katması amacıyla kullanılmaktadır.İçerisinde magnezyum ve kalsiyum bulunmaktadır.Bu filtrede önemli olan durum doluluk oranıdır.Salladığınız zaman en az %90 dolu olması gerekmektedir.İçi boş olan mineral filtrelerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum.Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir.

Mineral Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Alkali (Ph) Filtre: Alkali yani ph filtresidir.Suyun ph değerini yükseltmek amacıyla kullanılmaktadır.Çeşme sularının ph değeri en fazla 6.5 ile 7.00 arasındadır.Bu filtre sayesinde ph değeri 1 veya 2 oranda artmaktadır.Zaten bilenler bilir alkalinin önemini.Alkali filtre satın alırken dikkatli olmanız gereken durum yine doluluk oranıdır.Doluluk oranın en az %90 olmasına dikkat ediniz.Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir.

Alkali (Ph) Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

İnfrared Detox Filtre: İnfrared filtre vücutta bulunan toksinlerin dışarıya atılmasında ve vücutta toksin birikmesine engel olmaktadır.Ve en önemli özelliği ise metabolizmayı hızlandırarak kişilerin kilo vermesini kolaylaştırmaktadır.Gün içinde yorgun düşmenizi engeller ve devamlı dinç tutar.Bu filtrenin en önemli özelliği ise ultraviyole ışınlarında geçmiş toplar bulunmaktadır.Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir.Aynı şekilde doluluk oranına dikkat etmeniz gerekmektedir.En az doluluk oranın %90 olması gerekmektedir.

İnfrared Detox Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

3lü Mineral Filtre: Yukarıda bahsettiğimiz diğer 3 filtrenin özelliklerini tek filtrede taşımaktadır.Diğer 3 filtrede %100 bulunan özellikler bunda %33 oranında bulunmaktadır.Bir çok filtre yerine tek bu filtre yeterli olmaktadır.Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir. Aynı şekilde doluluk oranına dikkat etmeniz gerekmektedir.En az doluluk oranın %90 olması gerekmektedir.

3lü Mineral Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

4lü Mineral Filtre: 3lü mineral filtreye ek olarak suyun içerisine sodyum ve postasyum katmaktadır.Bu mineraller sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemi güçlenir hemde vücud direncimiz artmaktadır. Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir. Aynı şekilde doluluk oranına dikkat etmeniz gerekmektedir.En az doluluk oranın %90 olması gerekmektedir.

4lü Mineral Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

5li Mineral Filtre: 4lü mineral filtreye ek olarak ekstradan özellikle alkali phlı su isteyenler için son çıkışa alkali toplar konulmuştur.Buradan da anlaşıldığı gibi vücudumuz için alkali çok önemlidir.Kullanım ömrü kaliteli olduğu zaman en az 12 ile 14 ay arasında değişmektedir. Aynı şekilde doluluk oranına dikkat etmeniz gerekmektedir.En az doluluk oranın %90 olması gerekmektedir.

5li Mineral Filtre Satın Almak İçin Tıklayınız…

Write a comment