Kaynatılan su kesinlikle arıtılan su demek olmuyor.Kaynatılan su sadece sıcak ile yok edilecek bakterilerin yok edilmesini sağlamaktadır.Nitrat vb diğer kimyasal maddelerin yok olmasını kesinlikle sağlamazlar.Bazı durumlarda ise kaynatma işlemi suyu konsantrasyonunu arttırdığı için sağlığa daha fazla zararı olabilmektedir.

Reverse osmosis su arıtma cihazları en düşük olarak 500 TL’den başlar 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.Filtre sayısı ve elektrikli ve elektriksiz olması fiyatı etkilemektedir.

Reverse osmosis bir su arıtma markası olmayıp su arıtma cihazların çalışma sistemine denilmektedir.Membran kullanılarak arıtma yapılan sistemlere reverse osmosis denilmektedir.

Su arıtma cihazı almak istiyorsanız mutlaka yeri olan ve fatura kesme yetkisi olan bir firmadan almanızı tavsiye ediyoruz.Sokakta satan yeri yurdu olmayan tabiri caizse merdiven altı firma ve kişilerden almanızı tavsiye etmiyoruz

Aslında su arıtma cihalzarı tıkanmaz ama kullanıcılarımız filtre sürelerini yani filtre değişim sürelerini takip etmez ise filtrelerde tıkanma olduğu için su arıtma cihazı su vermez ve bunun sonucunda su arıtma cihazı tıkanmış olur. Örnek vermek gerekirse eğer ki evinizde 5 aşamalı bir su arıtma cihazı var ise ve ilk 3 filtre değişim süresi normalde 6 ila 8 ay iken bu süre geçiyorsa filtre görevini yapamaz ve pislikten dolayı tıkanabilir.Bu 3 filtreyi değiştirmediğiniz zaman yukarıda iki filtreyi ilk 3 filtre koruduğu için tüm filtreleri değiştirmek zorunda kalırsınız.

6 aşama olarak takılan filtre genellikle sarı mineral filtre veya mavi mineral filtredir.Suyun içerisine ekstradan magnezyum ve kalsiyum katması için ve doğal mineral taşlardan oluşan bir filtredir.Güvenle kullanabilirsiniz.

Adres
Yukarı Yahyalar Mah 959.Sok No:3/B Yenimahalle / Ankara
Gsm
0507 000 05 06
Tel
0312 911 18 39