Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Filtre Takımı

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Filtre Takımı

Merhaba reverse osmosis su arıtma okurlarımız.Bugün sizler için reverse osmosis su arıtma cihazı filtre takımı hakkında bazı bilgiler aktarmak istiyoruz.Bir çok kişi reverse osmosis kelime anlamı nedir ne demektir ne işe yarar gibi sorular sormaktadırlar.Bunları da yeri gelmişken sizler için açıklayalım.Reverse osmosis kelimesi ingilizce bir kelime olup türkçe karşılığı ise ters ozmoz anlamına gelmektedir.Bir sistemin reverse osmosis sistemiyle çalışması için arıtma cihazının içinde mecburen membran filtresi olması gerekmektedir.Eğer ki membran filtre olmaz ise bu sistemin ismine reverse osmosis denilemez.Membran filtre her zaman söylediğimiz gibi cihazın beynidir diyebiliriz yani membran filtrenin mikron aralığı ise 0,1—0,15 μm arasındadır.Çalışma prensibi ise aşağıda resimde sizlere gösterilmektedir.

Membran Filtre Çalışma Prensibi
Membran Filtre Çalışma Prensibi
Membran Filtre Çalışma Prensibi
Membran Filtre Çalışma Prensibi

Yukarıda membran filtrenin çalışma prensibi detaylı olarak gösterilmektedir.Gerektiğinde ilk girişte filtreleme yapar gerektiğinde ise sonda filtreleme yapar mikron aralığına göre bu sistem yapısı değişmektedir.Şimdi gelelim ilk nasıl ve ne zaman çıkmıştır onu anlatalım sizlere daha sonra hangi filtreler bulunur onları anlatalım.İlk olarak membran teknolojisi Amerikalılar tarafından bulunmuş olup Uzaya çıkan astronotlar uzayda su sıkıntısı yaşadıkları için idrarlarını içme suyuna çevirmek amacıyla kullanılmaktadır.Kısacası membran filtrenin arıtamayacağı hiç bir su veya sıvı yoktur diyebiliriz.Hatta Almanya hükümeti geri kazanım amacıyla lavabolardan çıkan suları tekrar arıtarak halkına içme suyu olarak sunmaktadır.Şimdi gelelim hangi filtreler var onları size sıralayalım.

1 Mikron Veya 5 Mikron Sediment Filtre: Sediment yani tortu filtresi suyun içerisinde bulunan katı metallerin,pasların,tortuların yok edilmesinde kullanılmaktadır.Reverse osmosis sistemin ilk giriş filtresidir.%100 pamuktan oluşması gerekmektedir.

Block Karbon Filtre: Block karbon filtre ise suyun içerisinde bulunan kireçi arıtmada kullanılır.Reverse osmosis sistemin ikinci aşamasıdır.İçerisinde ise coconat bazlı karbon bulunmaktadır.

Gac Karbon Filtre: Gac karbon filtre suyun içerisinde bulunan özellikle belediyelerin suya katmış oldukları klor vb kimyasalları yok etmede kullanılmaktadır.Cihazın 3. aşamasıdır.İçerisinde ise reçine bulunmaktadır.

Membran Filtre: Membran filtre cihazın beynidir.4.aşamada kullanılır.Detaylı olarak yukarıda anlatılmıştır.

Tatlandırıcı Filtre. Filtre:Cihazın son filtresidir.İçerisinde ise hindistan cevizinin kabuğunun tozları bulunmaktadır.Suya tat vermek amacıyla kullanılır.

Bir su arıtma cihazında olması gereken filtreler bunlardır.En az olarak 5 aşamalı olması gerekmektedir.5 aşamalı aşağısı olan cihazları sakın ola almayın.Bu tip cihazlardan uzak durun.Reverse osmosis mantığıyla çalışan sistemlerin filtre takımları bu şekildedir.Aşağıda sizler için filtrelerin resimlerini koyduk bakabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Reverse Osmosis Filtre Takımı
Reverse Osmosis Filtre Takımı

Yukarıda sizler için olması gereken filtreleri sıraladık.Bu filtrelerin olup olmadığını su arıtma cihazı alırken mutlaka kontrol edin.Ayrıca reverse osmosis su arıtma cihazı veya filtresi alırken bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Sizler için her zaman yardımcı olmaktan gurur duyarız.Ve son olarak su arıtma filtresi satın almak için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

Su Arıtma Filtresi Satın Almak İçin Tıklayınız…

Write a comment